Najlepsze centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Aktualnie kobiety na ogół dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość zezwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, iż pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowe życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Małgorzata Radoń-Pokracka ginekolog

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Obecnie w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe mamy mogą liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, skutkiem tego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, jakkolwiek w głównej mierze również ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii i endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje dużo radości, ale także o jego zdrowie należy dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodziciele mogą mieć wpływ na dalszy rozwój swojego dziecka, właśnie dlatego także zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach leczniczych zaświadczających specjalistyczne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są idealne warunki lecznicze. Lekarze dbają nie wyłącznie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort oraz dobre samopoczucie, jakie ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług speców korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.