Reorganizacje w Krakowie są przydatne

Głównym spośród trudnych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest infrastruktura drogowa. Nasze gminy są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia ruchu, jaki powstał poprzez wzrost liczby pojazdów na naszych ulicach. Dlatego jedną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każda gmina jest zainwestowanie środków w transport i komunikację. Jezdnie i transport miejski to najważniejszy obszar, który pozwoli zwiększyć wygodę krakowian a także usprawni integralność gospodarki Krakowa.

Na tle okolicznych lokalizacji, nowe projekty komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej oraz drogi potrzeba włożyć dużo pieniędzy . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie rozwinięty dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma remont przynajmniej kilka nowych dróg dojazdowych między już istniejącymi połączeniami oraz naprawy już powstałych połączeń autobusowych oraz połączeń podmiejskich.
Mieszkańcy remontów nie znoszą – utrudnienia w poruszaniu się i dotarciu do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś mieć jasność tego, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i by było wygodniej, wymagać trzeba cierpliwości.Jacek Majchrowski opinie
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie kolejne linie komunikacji, ale również lepszej odporności powierzchnia dróg, która będzie lepsza i wytrzymała. (jednym z takich wzorów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej jezdni Wadowickiej). Oczywiście, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych remontów i inwestycji, aby poruszało się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale też autobusami. Ale da się zauważyć jasno, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.