suplementy diety

Pomimo, iż coraz więcej pań i to w różnych kategoriach wiekowych zwraca uwagę na to, aby spożywane potrawy były odżywcze, zdarza się, że nasza dieta wymaga suplementacji. A o co? O specjalne mieszanki witaminowe. Ponieważ dziedzina odżywek wciąż jeszcze podlega przemianom, wielkość asortymentu może stanowić problem.
Warto zatem zauważyć, czym kierować się przy nabywaniu specyfiku, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Preparat suplementacyjny nie powinien być zastępstwem dla optymalnej diety. Bywa jednak że niektórych składników mineralnych czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z jedzeniem. Decydując się na zestaw witamin można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej zorientowanej w temacie osoby. Dobrze wziąć pod uwagę swój wiek. Odmiennych składników wymaga organizm nastolatki, a zupełnie innych – potrzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Więcej o aminokwasach serwatkowych na naszej stronie
Z wykorzystaniem odpowiedniego leku suplementacyjnego mamy możliwość przykładowo zminimalizowania różnorodnych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeżeli naszym problemem jest przewlekłym brakiem wigoru rozwiązaniem może być specyfik mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ suplementu nabędziemy. Konieczne jest jego odpowiednie zażywanie – regularne, lecz w żadnym wypadku nie zbyt częste.